KUNDALINI JOOGA ASANAD

Kundalini joogas ja YIN joogas nimetatakse keha asendeid “asana” või “asanad”.

Asanate võtmist kombineeritakse kundalini joogas hingamistehnikate, mudrade, silmade fokuseerimiste, mantrate loitsimise ning kehalukkudega. Asanate võtmine ja kombineerimine teiste kundalini jooga tehnikatega mõjutab meie keha, meeli ja hinge.

Kundalini joogas praktiseeritakse Hatha joogale sarnaseid asanaid. Selliseid nagu allavaatav koer (downward dog), ettepainutused ja erinevad isteasendid. Kundalini jooga tundides või materjalides ei kasutata, või siis kasutatakse harva erinevate asanate Sanskriti keelseid nimetusi. Eelistatud on asendite kirjeldused, mis on pea alati illustreeritud piltide või joonistustega.

Kundalini joogas kasutatakse mitmeid asanaid, mida Hatha joogas kasutatakse harva või siis ei kasutata üldse. Näiteks erinevad seljapainutused, elunärvivenitused või selja pööramised(spinal twist). Mitmest asanast koosnevat harjutuste seeriat nimetatakse kundalini joogas kriyaks.

ASANATE MÕJU KEHALE

Kundalini jooga praktiseeriale on iga kriyas olev asana nagu samaaegselt harjutus, meditatsioon, ühendus energia voolamisega kehas, või enesediagnostika instrument.

ASANA KUI HARJUTUS

Kasutab kindlaid lihaseid või lhasgruppe

Mõjutab kindlaid punkte või alasid, mis mõjutavad meie näärmete ja organite tööd.

Liigutab meie kehas olevaid vedelikke ning tsirkulatsiooni

ASANA KUI MEDITATSIOON

Loob otseühenduse keha ja meele vahel.

Vabastab emotsionaalsetest pingetest ja blokeeringutest.

ASANA KUI ÕHENDUS ENERGIA VOOLAMISEGA

Avab energia kanaleid ja mõjutab meridiaanide vahelisi ühendusi.

ASANA KUI ENESEDIAGNOSTIKA TÖÖRIIST

Asanate võtmisel, hoidmisel tekkivad signaalid nagu nauding, ebamugavustunne või valu annavad aimu keha olukorrast. Millises olukorras on meie musklid, näärmed, organid või emotsioonid. Harjutuste sooritamisel kogeb sooritaja tihti erinevaid etappe.

Esmakordsel asana võtmisel võtmisel võib see olla sulle lihtsalt ebamugav, kui jätkad selle hoidmist muutub aga olukord paremaks. Selle pikemal praktiseerimisel muudab see aga juba sinu meelte mustreid. See pärast pole Kundalini joogas oluline lõpptulemus vaid tee selleni, ning see mida sellel teekonnal koged või õpid.

NURGAD JA KOLMNURGAD

Erinevad nurgad mida asanate võtmisel oma kehas moodustame mõjutavad energia voolamist.

Otsid uusi kogemusi ning paremat ühendust maailmaga?

Soovid oma elus midagi muuta, avastada ennast või end ümbritsevas midagi uut?