Joogakursus algajatele

5 NIPPI, KUIDAS KEVAD KIIREMINI ENDASSE LUBADA

Päike käib iga päevaga kõrgemalt ning vaatamata öistele külmakraadidele on õhus tunda juba saabuvat kevadet, sest loodus teeb ettevalmistusi ärkamiseks. Kõik mis oli peatunud talviseks puhkuseks kogub hoogu ning peagi ümbritseb meid energiast pulbitsev ja üha kiirenevas tempos tärkav kevad.

Tundub iseenesest mõistetav, et igale talvele järgneb kevad ja kevadele suvi. Tegelikkuses aga on kevad loodusele suur muutus ning nõuab valmistumist ja tavapärasest suuremat pingutust. Pingutus vajab aga energiat, mida saab vaid kahel viisil, varudest või siis end ümbritsevast keskkonnast. Osana loodusest võiksime ka meie lisaks garderoobile pisut enam selleks valmistuda.


Märka ennast ja end ümbritsevat, kuula enda keha ning hinge. Kui leiad aega, et teha väike peatus, siis saad teadlikuks, mida just sinu keha või hing selle kevade saabumisel vajab. Ning paku talle seda kõike ja enamgi veel, sest see on ainuke keha, mis sul on ning mis sind ka järgmisse kevadesse viib.


On olemas palju nippe ja praktilisi viise, mida teha, et su keha oleks energiat täis ning sinu meel rõõmus.


5 nippi, kuidas kevad kiiremini endasse lasta:


1. Tee koos kevade saabumisega mõni värske algus. Alusta midagi uut, mida sa pole varem teinud või mida oled siiani edasi lükanud. Tee seda isegi siis, kui kohale jõudmine tundub võimatu. Kevadel on suur jõud :)


2. Külasta mõnda uut paika, mis annab sinu elule uut perspektiivi. See ei pea olema ilmtingimata kuskil teiselpool maakera. Ka naabertänava lõpus olevas pargis võib olla mõni imeilus koht, mida külastada. Usu, juba teekond sinna õpetab sulle midagi uut!


3. Tee kindlasti joogat. Iga joogaharjutus muudab sinu kehas liikuvat energiat. Kui aga soovid enamat, võid valida mõne Kunadlini jooga harjutuste seeria e. kriya, mis aitab kehal puhastuda talvistest jääkidest. Näiteks mõni neerudele, maksale või vere puhastamiseks mõeldud harjutuste seeria.


4. Praktiseeri mõnda hingamisharjutust ehk pranajamat mis on keskendunud väljahingamisele. Ka see aitab su kehal vabaneda liigsest ning puhastada süsteemi.


5. Leia aega ja mediteeri vähemalt 5 minutit, et rahustada oma meelt. Nii annad ka oma meelele puhkust ja seeläbi omakorda oma tõelisele minale ruumi. Olles rahulikum, märkad ning oled vastuvõtlikum uutele võimalustele.


Ja loomulikult ümbritse ennast inimestega, kelle süda on avatud ning meel rõõmus. Nii täiendate ja inspireerite üksteist elama, rõõmustama kevade, sõpruse, armastuse ning kõige uue üle, mida saabuval kevadel kohtate.

Toredat päeva, kevadet, päikest ja armastust!

PROOVI JÄRELE

Proovi lihtsat joogaharjutust, mis annab elule värskemat perspektiivi!

Üks võimsamaid meditatsioone vähemalt 20 erinevas joogapraktikas s.h. ka kundalini joogas. See on üheaegselt väga lihtne ja väga raske, kuid võimas joogapraktika, mis mõiutab tugevasti meie identiteeti. Aitab läbida mistahes mentaalsed blokeeringuid, takistused ning annab praktiseeriale uue alguse ning värske ja uudse perspektiivi.