"7 lihtsat sammu sisemise tasakaaluni"

Jaanuar 2018

6 moodulist koosnev põnev jooga teemaline kursus, kus räägime joogast üldisemalt ja läheme sügavamalt Kundalini jooga ja Yin jooga maailma.

Kaasaegse maailma üks suurimaid väljakutseid on tasakaal ning igapäevane kiire elutempo on selle ürgse sisemise vajaduse tõrjunud tahaplaanile. Väga kerge on mattuda väliste mõjutuste alla, seepärast vajame kõik mõnd lihtsat nippi või tehnikat oma sisemise maailma tasakaalustamiseks. Joogakursus aitab muuta vaatenurka ning näha elu natuke kaugemalt, kõrgemalt ja lihtsama nurga alt ka. Ikka selleks, et mitte kaotada end suurtesse unistustesse või argipäeva pisiasjadesse – samuti aitab liikuda tagasi enda keskmesse, tagasi lihtsalt oma enese mina juurde.

Vaatamata lihtsate soovide, suurte unistuste või keeruliste eesmärkide igapäevasele saavutamisele on õhtul koju jõudes ikka tunne nagu midagi oleks puudu. Kokku kuhjatud külluse keskel vajame midagi lihtsat ja inimliku, vajame tasakaalu ense sees

Oled kogenud midagi sellist, või siis soovid lihtsalt midagi oma elus muuta, avastada ennast või end ümbritsevas midagi uut? Otsid uusi kogemusi ning paremat ühendust maailmaga?

Soovid arendada ennast füüsiliselt ja avardada teadlikult oma meeli ning alteadvust, siis oled oodatud algajate joogakursusele.

Igas moodulis räägime lahti mingi osa joogast ning selle sosed meid ümbritseva maailmaga, filosoofia, harjumused, mustrid aga ka harjutused, meditatsioonid, visualiseerimised, pranajaamad ning veel paljud teised joogas kasutatavad tööristad või tehnikad.

Saad oskused kuidas kogu seda iidset tarkust igapäeva elus kasutada nii, et elu oleks tasakaalukam, rahulikum ning natitavam. Lisaks teoreetrilisele osale teeme igas moodulis reaalseid harjutusi, läbi mille saad ise kogeda kõigi nende erinevate joogatehnikate jõudu ning mõju.

I TUND "Jooga olemus ja erinevad joogapraktikad"
Räägime joogast üldiselt, filosoofiast, ajaloost, erinevatest koolkondadest, iidsetest joogidest, müstilistest müütidest. Samuti joogatunniks häälestumisest, tunnis olemisest ning tunni lõpetamisest. Milliseid mantraid häälestamiseks kasutatakse ning miks. Katsetame õpitut ning arutleme isikliku kogemise olulisuse üle.
II TUND "Hingamise roll igapäeva elus ja jooga harjutustes"
Räägime hingamise olulisest rollist meie igapäevaelus ning Kundalini joogas kasutatavatest hingamistehnikatest "Tulehingamine", "Pikk hingamine" jne. Proovime ise erinevaid hingamisi ning räägime kuidas hingamise abil isiklikku tasakaalu leida. Teeme koos ühe pranajama seeria, proovime selliseid harjutusi nagu "ego põletaja", "kaamelisõit" jne. Tunni teises pooles võtame ette meditatsiooni ning vaatleme meditatsiooni ja hingamise seoseid.
III TUND "Harjumuste jõud ning jooga roll nende muutmisel"
Räägime harjumustest, kuidas ja miks need tekivad ning kuidas jooga nende kujundamisel abiks saab olla. Samuti söömisest ja sellega kaasnevatest harjumustest ning enda puhastamisest läbi tasakaalu. Katsetame erinevaid joogatööriistu ning valmistume järgmiseks tunniks koos mediteerides.
IV TUND "Energiakeskused ja isiklik tasakaal"
Teeme tutvust tsakratega, räägime nende olemusest ning rollist meie elus. Mõtlemise mõjust meie energiale. Proovime erinevaid harjutusi praktiseerides ülesleida ja tunnetada iseenda energiakeskusi e. tsakraid. Mediteerime iidse jooga mantraga "Long EG Ong Kaar"
V TUND "Üldine tervis ja energeetiline tasakaal"
Kõigis meis on peidus ülim tarkus ja ravitseja. Meie rakud teavad ja teevad kõik, et me saaksime olla terved. Kuidas see protsess saab toimida ning kuidas teadlikult ise kaasa aidata. Kuidas tagada omale meeldiv ning tervendav uni. Puhanud ja tasakaaluka meelega saad palju ära teha. Vaatleme erinevaid joogaharjutusi ning teeme meditatsiooni koos "Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung" mantraga.
VI TUND "Hommikul loome omale suurepärase päeva"
Kuidas me puhkame ja ärkame määrab paljuski ära energiad mida päeval kanname. Kuidas ärgata ja luua oma päev juba esimestest hetkedest selline nagu just sulle meeldib või sobib. Seitse sammu meie enda edu või edukuseni. Erinevad meditatsioonid ning isiklik "Sadhana"

Algajate kurusel osalenu mõistab jooga üldist olemust, omab oskust teha iseseisvalt kriyasid e. joogaharjutuste seeriaid ning meditatsioone. Tunneb paremini enda sisemist ja end ümbritsevat maailma. Oskab kasutada erinevaid joogatehnikaid oma meelolu ja ümbritseva elu muutmiseks. Muutub olemuselt rahulikumaks ning õpib, kuidas olla keerulistes olukordades tasakaalukam ning säilitada neutraalset meelt. Samuti saab kursuse läbinu osaleda mis tahes Kundalini jooga edasijõudnutele mõeldud joogatunnis.

 
Sain sellel joogakursusel iseenda kohta nii mõndagi teada, jooga olemusest, maailmas toimuvast mida silmaga ei näe, huvitavaid harjutusi mille tegemist jätkan, sain hommikuse harjumuse, mis on toiminud esimesest päevast peale - imelised asjad juhtuvad! :)

Marika

Joogakursusel kogetut on raske sõnadega kirjeldada. Aga proovin…. Avastasin uued maailmad enda sees… Näiteks olin ühes väga ebamugaval olukorras …ja äkki tabasin end sellelt , et muutsin enda jaoks ebameeldivuse joogaharjutuseks…. Arvan, et ei ole nö.vaimse arengu ja teadvustatud elu kogemise teel kõige alguses. Olen aga mõistnud, et automatismi tagasiliikumine toimub märkamatult ja ilmselt ongi üks võimalus teadvustamise teel jooga igapäevane praktiseerimine. Mulle meeldis väga õpetaja öeldu, et ta saab juhatada vaid ukseni, edasi liikuma peab igaüks ise… Kõike head ja tänud suurepärase kursuse eest!

Ingrid

 
Minu elu mõjutas kursusel osalemine päris olulisel määral ja ma olen selle ühe väga õnnelik. Mõistan, et ma ei ole hetkel oma elus valmis niipalju joogale pühenduma, et igapäevaselt mediteerida kuid tunnen, et olen eneselegi märkamatult muutnud oma mõtteviisi ja vaatenurki elule ja leian rahulolu ja tasakaalu pigem sisemiselt, mitte ei otsi seda väljastpoolt, nagu tegin seda varem. Tunnen, et hetkel olen oma elus punktis, kus ma eelistan pigem igapäevase enda jaoks võetud aja pühendada veel mitte mediteerimisele vaid jooksmisele või mõnele teisele füüsilisele treeningule. Samas hingamine on see, millega ma tegelen tänu joogakursusele nüüd küll teadlikumalt, lisaks püüan olla teadlik ja hetkes kohal. Usun, et igapäevane mediteerimine võib jõuda minu ellu võib-olla vast 10 aasta pärast. Praegu tundub mõnusalt tasakaalus, kui tegelen joogaga ca 1-2 korda nädalas.

Liisi

Joogakursus oli inspireeriv ja joogatunni meeleolu oli väga rahustav, hubane ja mõnus. Joogatunnid andsid kindlasti palju mõtteainet, mis elu ma elan, miks ja kas ma nii tahangi oma elu elada. Kindlasti on mingi muutuste seeme idanema pandud, isegi kui nüüd kohe ei tule suurt muutust, siis on mõtlemisainet ja uus siht, mille poole püüelda. Usun, et varem või hiljem jõuan joogatundi tagasi. :) Suur tänu toreda kogemuse ja uute teadmiste eest.

Rika


Algajate joogakursusele on oodatud kõik alates 16 eluaastast. Osalemine ei eelda kindlat füüsilist vormi ega eelnevaid teadmis Kundalini joogast või joogast üldisemalt. Vähemalt 5 jooga moodulit toimuvad joogastuudio ruumides, kui ilm vähegi lubab võib üks moodul toimuda ka värskes õhus. Tunnid toimuvad kolmapäeviti algusega 18.00 - 20.00. (oslemiseks pead kohal olema alati 15 minutit varem). Grupi suurus max 10 inimest.


Joogakursus algajatele "Kundalini jooga algajatele" osaluspanus on 250.00 EUR

Oma osalemise kinnituseks on vajalik tasuda ettemaks 75EUR.
(Ettemaksu ei tagastata kursusele mittetulemise korral.)

Tasuda saab sularahas või ülekandega. Ülekandega tasumisel on saaja Peeter Jürgenson ja arveldusarve nr. EE887700771003007520 Kokkuleppel on võimalik ka osade kaupa tasumine. Lisainfot saad telefonil +372 504 1097 või e-postiga sisestades oma soovi allolevasse ankeeti.


Registreerudes enne 15. detsembrit on osaluspanus 200EUR.Kursust juhendab Namratan Singh (Peeter Jürgenson),
rahvusvaheliselt sertifitseeritud Kundalini jooga ja Yin jooga õpetaja.KÜSI LISAINFOT
VÕI REGISTREERU KOOLITUSELE

Tee sobiv valik ja lisa oma kontaktid. Edastan sulle lisainfot või kinnituse sisestatud e-postile.

    Soovin registreerudaSoovin lisainfot