Mantrate loitsimisel on imeline jõud

Mantra ehk teisisõnu silp, sõna, lause või heli, mida kasutatakse kundalini joogas aga ka paljudes teistes idamaistes jooga või religioossetes praktikates, enamasti vaimsetes tehnikates või meditatsioonides teadvusseisundi muutmiseks, suunamiseks ja loitsimiseks jne.

Tuntuim kundalini jooga mantra on "Ong Namo Guru Dev Namo" nn. Adi Mantra, mille tähendus võiks tõlgendada järgmiselt - Ma kummardun loova tarkuse ja selles oleva jumalik õpetaja poole. Seda kasutatatkse tavapäraselt tunni sissehäälestamiseks.


Budismis on aga tuntuim mantra "om mani padme hum", mille tähendus on ligikaudselt "tõde (välk) on lootoses", kuid seda on tõlgendatud ka mitmel muul moel.

Ong Namo Guru Dev Namo (Adi Mantra)
Ma kummardun loova tarkuse ja selles oleva jumalik õpetaja poole.

Seda loitsitakse tavapäraselt oma ja universumi tarkusega ühenduse saamise eesmärgil. Samuti ühendumiseks "kuldse ketiga" - ühenus mida mööd jõuab õpetajalt õpetajale tarkus meieni. Seda loitsitakse tavapäraselt iga kundalini joogatunni alguses kolm korda. (Adi mantra - "adi" ehk esimene ja "mantra" ehk heli, koos tõlgituna siis "esimene heli")

Sat Nam
Tõde on mu nimi.

Selle mantra loitsimine tugevdab meie jumaliku teadvust. Kasutatakse tervitusena, jooga harjutuste sooritamisel - sisse hingates loitsitakse Sat (tõde), väljahingamisel Nam (nimi, identiteet), samuti loitsitakse seda mantrat alati joogatunni lõpus kolm korda.

Guru Guru Wahe Guru Guru Ram Das Guru
Tark, tark on see kes teenib lõpmatust.

See mantra mille on maailmale kinkinud neljas Sikh Guru, Guru Ram Das, kes on tuntud oma alandlikkuse ja armulikkuse poolest. See on alandlikkuse, rahustamise, enesetervendamise ja emotsionaalse tasakaalu mantra. Mantra koosneb kahest poolest, esimene osa "Guru GuruWahe Guru" kutsutakse nirgun mantra (nirgun tähendab – ilma omadusteta), üks ja ainus , mis vibreerib üksnes lõpmatuses, omamata ühtainustki piiratud koostisosa. See suunab meie meeli teadmiste ja ekstaasi allikate poole. Mantra teine osa "Guru Ram Das Guru" kutsutakse sirgun mantra (sirgun tähendab konkreetset kuju), see osa suunab meie meelt lõpmatusele ja seejärel meid endid maise tasandi praktiliste suhete poole.

Wahe Guru
Rõõmu ja ekstaasi mantra.

"Wahe" on meie ekstaas rõõm ja nauding ning "Guru" on jõud mis toob meid pimedusest valgusesse. Kasutatakse väga paljudes meditatsioonides meie heaolutunde ja rõõmu suurendamiseks ning negatiivse või siis depresiivse meelolu vähendamiseks. Samuti kasutatakse seda igapäevaste õnnestumistes oma rõõmu väljendamiseks.

Wahe Guru Wahe Jio
Kirjeldamatu on Tema Lõpmatu Tarkus

See on ülendav ja ekstaasiline mantra. "Wahe Guru" on väidetavalt mitte ainult jumaliku kogemine, vaid osa jumalikust kogemisest. "Jio" saadab selle kogemise otse meie hinge. Yogi Bhajan on öelnud, et see mantra tähendab selget ettekujutus, sellest mis on oluline, et end säilitada ning ühendab sisuliselt meie isiklikud eesmärgid ja mõtted üldiste universumi plaaniga.

Waah Yantee
WAAH YANTEE KAR YANTEE, JAG DUT PATEE, AADAK IT WHAA-HAA, BRAHMADAY TRAYSHAA GUROO, IT WHAA-HAY GUROO

Võimas Mina, loominguline Mina. Kõik, mis on loominguline läbi Aegade on Üks ja Võimas Looja kolm palet: Brahma, Višnu ja Mahesh. See on Wahe Guru

Mantra pärineb Patanjali õpetusest. Praktiseerides sellel mantral saad sa kogemuse, milles kulmineeruvad tuhandete aastate jooksul loetud palved.

Sa Ta Na Ma
Saa – lõpmatus, Taa – elu, Naa – surm, Maa – uuestisünd.

See on üks levinumaid Kundalini jooga mantraid(panj shabd), mis väljendab endas viite põhilist universumi heli, sümboliseerides katkematut elu- ja loomisringi: Saa – lõpmatus, Taa – elu, Naa – surm, Maa – uuestisünd. Loitsiseda intuitsiooni suurendamiseks ja oma ajupoolkerade tasakaalustamiseks.

Aadays Tisai Aadays
Täispikk mantra - Aadays Tisai Aadays Aad Aneel Anaad Anaahat Jug Jug Ayko Vays

Mantra tõlge - Ma tervitan sind, kõiksus, puhas, algusest, läbi aja, aegade ning ajastute ainsust.

Igasuguses hariduses ja kogemustes on alandlikus tarkus. Kõige targemad meie seast on ka kõige tagasihoidlikumad, teades, et teadmisi, mida nad pole veel omandanud, on universumis lõpmatult. Alandlikult ja rahumeelselt jagavad nad juba omandatud igale küsijale kui jumaliku kingitust, teades, et seda on universumis lõpmata palju. Ning selle jagamine ei vähenda selle suurust ega jõudu.

Mantra Aadays Tisay Aadays, pärineb Japji, sikhide hommikusest palvest. See on joogi alandlik kummardus lõpmatusele. Täieliku alandlikkuse ja üleandmise mantra, mis on väga mõjuvõimas ning tervendav. Selle loitsimise järel võib loitsija tunnetada enda väiksust ning tähtsusetust universumis. Ometi toteab see aga meid armastuse energiaga, mille eest saame olla tänulikud.


Mantrate lausumisel ehk loitsimisel on imeline jõud. Kundalini joogas kasutatavad mantrad on enamalt iidses Gurmukhi keeles, mõned mantrad on aga ka inglise keeles. Peale sõnalise tähenduse sisaldavad mantrad erinevaid rahu, heaolu, ühtsus tunnet tekitavaid vibratsioone ning need mõjuvad ka siis kui nende tähendus ei ole loitsijale teada.

Tule joogatundi ja proovi ise järele kuidas iidsete joogide tarkused sinu elu muudavad. Kuidas maailm sinu ümber hakkab muutuma ning hakkad märkama asju, mille olemasolust sul varem isegi aimu ei olnud.

Otsid uusi kogemusi ning paremat ühendust maailmaga?

Soovid oma elus midagi muuta, avastada ennast või end ümbritsevas midagi uut?