UNISTUSED, SOOVID, EESMÄRGID VÕI IHAD - KUIDAS OTSUSTADA?

Mida, kuidas, millal ning miks teha või mitte teha, mida öelda või ütlemata jätta. Kuidas ikkagi teha otsuseid mis on päriselt need õiged.

Mis täna tundub õige, tundub hetke pärast või homme juba teisiti. Kõik see mis tundub täna meile vajalik ja möödapääsmatu vajadus, on homme kasutu, täiesti tähtsusetu või sootuks ununenud.

Tundub lõpmata keeruline, aga tegelikkuses on oluliselt lihtsam ja algab enese mõistmisest, või õigemini siis enesega olemisest. Veeta aega iseendaaga, mediteerida, mõtiskleda oma unistuste, soovide ja eesmärkide üle. Pole mingi raketiteadus, ometi kui küsida endast vanematelt inimestel nende unistuste kohta, siis enamus tõdeb, et nooruses unistatu pole saanud tõeks. Või siis kohalejõudes, pole see olnud seda pingutust väärt.

Miks siis ikkagi nii? Vastus peitub enesega regulaarselt veedetud ajas. Võtta regulaarselt aega enesega olemiseks, unistamiseks ja mediteerimiseks, just nii nagu võtame aega oma lähedaste, sõpradega olemiseks või hobidega tegelemiseks. Enese mõtetega olemist ja mediteerimist võibki võtta kui hobi, mis aitab meil end laadida.

Vajame aega, et mõista mõtetes olevaid unistusi, soove ja eesmärke. Kas need tegelikult ka meile midagi tähendavad või on mõni neist lihtsalt üks järjekordne lõks. Lihtsalt ümritseva maailma loodud illusioon unistusest, soovist või eesmärgist. Midagi, mis tegelikkuse asemel vaid näib meile oluline.

Iga hetk mille investeerime enese tundmaõppimisse loob suuremad eeldused enese paremaks mõistmiseks ja jätab ruumi teha kvaliteetseid, just neid õigeid, meis õnnetunnet ning rahulolu loovaid otsuseid. Tunda ära õiged soovid, millest tekivad unistused, mille poole liikumise soovist saavad eesmärgid ning otsused, mis sulle ka tulevikus midagi tähendavad. Sellised unistused ja soovid või eesmärgid, mis midagi ka 25 ja isegi 50 aastapärast midagi tähendavad.

Lisaks regulaarsusele on väga oluline, millises seisundis oma otsused teed. Ära alahinda enda meeleolu, emotsioonide ja keskkonna mõju. Olles oled rahulik, rahulolev, positiivne ehk siis õnnelik, teed sa kindlasti paremad otsuse, kui olles rahulolematu, pahur või depressiivne. Rahulolev meeleolu ning eraldatum paik aitavad kaasa otsustele, mis tegelikult ka on sulle parimad. Keset seltskonda ja segajaid või depressiivses meeleolus tehtud otsusele vaatad aga järgmisel hetkel otsa ning mõtled: miks minuga siis jälle nii läks?

Tee proovi, aga alusta väikeste sammudega, sest see kõik on üks teekond, mitte kohalejõudmine. Unista, mediteeri ja mõtiskle iga päev, nii võid kindel olla, et need on ikka sinu unistused ja soovid, millega oma päeva täidad!

Põnevat katsetamist, oma alateadvuse kogemist ning toredat otsustamist!

Soovid ennast paremini mõista ja teha paremaid otsuseid?

Muuta oma elu sisukamaks, avastada ennast ja end ümbritsevas midagi uut?