jooga ja meditatsioon

MEDITEERIMINE - TEADLIKU NING ÕNNELIKU ELU LAHUTAMATU OSA

jooga

Aju töötleb iga sekund rohkem infot, kui tegelikult õnnelikuks eluks vajame. Tuhanded mõtted - töö, kodu, pere, sõbrad, hobid või mis tahes muu elu valdkonnaga seonduv peas otsimas rahulikku kohta, aina kiiremas rööprähklemise ühiskonnas. Kas pole tuttav tunne?

Mõte mõtte järel tuhiseb peast läbi ja lahkub juba enne, kui oled jõudnud need lõpuni mõelda. Kogu ärkveloleku aja keerutab meid ümbritsevas argipäevas tuhandeid mõtteid, sõnu ning tegusid, mis panevad meid reageerima. Reaktsioonidele järgnevad tihti tulemuste asemel tagajärjed, mis kutsuvad esile üha uusi ja uusi katkematuid põhjus- tagajärg emotsioone. Need omakorda tegusid, mille kontroll ei allu juba ammu rahulikule ning läbimõeldud olemisele. Iga tegu võib olla pigem suvalise mõtte tekitatud järgmine tagajärg, kui teadlik ning tasakaalukas tegevus.


Kui keha väsib, anname sellele puhkust, võtame tempo maha ning laseme lihastel olla ning lõõgastuda. Sama teeme oma seedimisega, selle väsides anname ka sellele asu ning hellitame oma kõhtu tervislike roogadega.


Sama võiksime või isegi peaksime tegema ka oma meeltega. On lausa hädavajalik anda ajule puhkust. Parim võimalus selleks on kvaliteetne ning piisava pikkusega sügav uni. See aga sõltub meie oskusest hoogu teadlikult maha võtta. Meditatsioon või siis meditatiivsed tegevused on need, mis seda teha aitavad.


Isegi kui see esmapilgul tundub veider, on selle tegevuse positiivne mõju teaduslikult tõestatud. Meditatsioon muudab ajulaineid, näärmete tööd ja palju muud meie organismis. Selliste tegvuste tulemusena rahuneb meie keha ning leiab aset tõeliselt sügav lõõgastumine. See mõjutab meie immuunsussüsteemi ning vähendab stressi.


Luues teadlikult meeltele rahulikke hetki, hakkame kuulama ning märkama oma tõelisi soove. Saame iseenda seest vastuseid, mida tavaliselt ei kuule või ei ole varem lihtsalt kuulanud. Seepärast ongi mediteerimisega alustamine raske. Mõtted, mis mediteerides tekivad, on hoopis teistsugused, me lihtsalt pole nendega harjunud. Võin kinnitada isiklikust kogemusest, et mida aeg edasi, seda selgemini hakkab sinu tõeline hing ja olemus sinuga rääkima.


Kuid see meeldiv rutiin tuleb endale ise luua. Järgnevalt lisan mõned näpunäited, kuidas seda teha nii, et protsess oleks nauditav kohe algusest peale.


Pane endale meeldetuletus "Võta aeg maha"

Isegi minut või kaks igas päevas oma hingamisele keskendumist kuskil vaikses kohas või veel parem värskes õhus, toob kiired muutused.


Ole enda vastu lahke

Ära lükka ennast liiga tagant, anna endale alati aega nii alustades kui ka mediteerimise lõppedes. Tunneta ja mõtle, kas ja kuidas see tegevus mõjutas.


Ole rahulik ja keskendunud

Veendu, et oled loonud endale mediteerimiseks ruumi. Et oleks koht, kus saad rahulikult olla. Veendu, et sinu elektroonika seadmed oleks hääletud või veel parem väljalülitatud.


Meditatsioonil on palju vorme - katseta

Proovi ja katseta erinevaid tehnikaid ja harjutusi. Leia see, mis sinu puhul kõige paremini kohe algusest peale töötab.


Jälgi ja ole tähelepanelik

Vaatle ennast ja enda ümbrust, arenda endas rahulikku ning kannatlikku meelt. Isegi uni võib olla värviline või põnev, kui seda piisava tähelepanuga vaadata. Usun, et enamus meist on taibanud, aeg kus maailm uskus või arvas, et ainult keha väsib, on ammu möödas, On ainult aja küsimus, kui mediteerimine muutub sama loomulikuks elu osaks nagu hambapesu või öine uni. Loomulikult ei peaks keegi sellega liialdama nagu kõige muuga siin maailmas. See on tee sinu enda tasakaalu poole.Ja loomulikult võid ka oma kohvi peale seda ära juua. Keegi ei saaseda sulle keelata ega sind sellest loobuma sundida, kui sa just ise mingil hetkel seda teha ei soovi :)

 

Mõnusat mediteerimist ja enese avastamist!

JOOGAKURSUS 
7 LIHTSAT SAMMU SISEMISE TASAKAALUNI


Põnev ning praktiline kursus, kust saab hulga praktilisi tarkusi ning nippe kuidas olla tasakaalukam ning kuidas  keerulistes olukordades säilitada neutraalset meelt.

Sisesta oma andmed  ja saad joogakursuse lisainfo otse oma 
e-postile

VARAJASE REGISTREERUMISE TASU
KEHTIB KUNI 15 AugustiNI!