joogaharjutused seljale, kundalini jooga, harjutused seljale

HEA VORM SAAB ALGUSE TERVEST SELJAST

Hea füüsiline vorm ja tervislikud eluviisid on jätkuvalt kasvav trend. Suur osa meie vormist ja tervisest sõltub aga kas otseselt või kaudselt seljast. Selja tervisel on väga suur mõju meie üldisele heaolule.


Ometi kannatab mõningate uuringute järgi ligi 80-90% meie elanikkonnast mingil hetkel seljavalu. Põhiline valude põhjustaja on meie enda füüsiline vorm. Kui selja ja kõhulihased on tugevad, siis on selgrool ka kergem ning seljavalude tekkimise tõenäosus väike. Kehva vormi olulisim tekkepõhjus on aga omakorda meie istuv eluviis ja vähene liikumine. Kuigi seljaga seotud probleemid väga levinud, jääb see asjaolu tihti siiski meie teadliku tähelepanuta.

Et mõista selja tervise olulisust ning rolli üldise tervise seisukohast, peaks mõistma esmalt selja fuktsioone üldisemalst. Peale selle, et selgroog ja seljalihased aitavad meil püsti seista, aitavad meie üksteise peale laotud selgroolülid kaitsta meie seljanärve. Kogu info organite tegvusest ning nende tööga seonduvast liigub just nimelt selle kanali kaudu. Seljanärvid on justkui ühenduskaablid meie organismi riistvara ja tarkvara vahel.

Nende nn. infokaablite olukorrast sõltub otseselt infovahetuse kvaliteet. Hoiad selja painduvana välistad seljaprobleeme ning oluline info jõuab õigel ajal ja õigesse kohta ilusti kohale. Jälgi selja tervist teadlikult ning tee regulaarselt harjutusi.Mõned harjutused mida kodus ise oma selja painduvuse parandamiseks teha.

Seljapainutused lihtsas asendis


Istu lihtasas asendis ja võta kätega kinni oma pahkluudest. Hinga sügavalt sisse ja ja siruta oma selg, välja hingates kalluta oma vaagen taha koos selja painutusega. HInga uuesti sisse ja lükka oma rind ette ja pisut üles. Alusta aeglaselt ja pehmelt ning kui tunned, et selg on soojenenud või tõsta pisut tempot. Jätka teadlikult ning tugevalt hingates harjutust 1-3 minutit.

Seljapainutused põlvedel(Kalju asendis)


Istu põlvedel ja pane käed oma reitele. Hinga sügavalt sisse ja ja siruta oma selg, välja hingates kalluta oma vaagen taha koos selja painutusega. HInga uuesti sisse ja lükka oma rind ette ja pisut üles. Alusta aeglaselt ja pehmelt ning kui tunned, et selg on soojenenud või tõsta pisut tempot. Jätka teadlikult ning tugevalt hingates harjutust 1-3 minutit.

Lehma kassi harjutus


Toetu kätele ja põlvedele, käed õlgade ja põlved puusade laiuselt. Alusta hingates sisse ning painutades oma selga alla maapinna suunas. Alla jõudes painuta pea üles ja kulasse. Väljahingates liigu üles nii, et selg kumerdad selja ning pea liigub alla rinnale nii et lõug jõuab vastu rinda. Jätka teadlikult hingates 3-5 minutit.

Kundalini joogaharjutus  "Shabad kriya"

Harjutus mis mõjub meie unele suurepäraselt ja mida on lihtne kodus proovida. Lae see alla ning proovi kuidas vaid 15 minutine joogaharjutus ka sinu und mõjutab.