Joogaharjutused - Tulehingamine

KUNDALINI JOOGA PRAKTIKA MIS TOETAB SINU SEEDIMIST

4 erinevat kundalini jooga harjutust, mis toetavad ja korrastavad seedimist ning samuti tervist üldisemalt. Need suurendavad meie nabapunkti energiat ning hoiavad seedeelundid vormis, tugevad ja paindlikud.


Nii nagu kunadlini jooga õpetajad usuvad ka Ayurvedaga tegelevad inimesed, et meie seedimine ja seelundite füüsiline vorm on otseselt seotud meie tervise ja meeloludega. Kui seedimine on aeglane ja tasakaalustamata, siis on keha haigustele vastuvõtlik (rääkimata ebamugavustundest gaasidest, puhitusest, kõhukinnisusest, jms.). Ka enamus külmetus ja muudest haigustest saab alguse meie energia tasakaalustamatusest, mis omakorda algab meie seedetraktist. Kundalini Jooga, nii nagu õpetas Yogi Bhajan, toetab ideaalset seedimist, suurendades meie tule energiat naba punktis ning aitab seda ka ühtlaselt jaotada kogu meie kehas. Samuti aitab kundalini jooga otseselt hoida meie seedeelundid tugevad ja paindlikud. Proovige järgmisi Kundalini Jooga harjutusi nii, nagu õpetas Yogi Bhajan.

Pea põlvede vahel - "Tuck Pose"


See harjutus on otseselt suunatud seedeelundite mõjutamisele ja aitab väljutada gaase. Seda on väga hea teha hommikul, kohe peale ärkamist. See aitab häälestada meie nabapunkti ning stimuleerib apānat, mis omakorda aitab seedesüsteemil lõõgastuda.

Heida selili, tõsta põlved rinnale, pane käed ümber põlvede ja tõsta pea põlvedele nii läehedale kui sina parasjagu saad. Hoia asendit ja alusta tulehingamist.

Jätka harjutust 1-3 minuti jooksul

Lõpetamiseks hinga sügavalt sisse, hoia hetkeks hinge, hinga välja ja vabasta asend ning lõõgastu.

Pildi allikas Kundalini Mobiili äpp

Venitus asend - Stretch Pose


Väga paljudes tervendamis viisides, seal hulgas Ayurveda, keskendutakse naba punktile, kuna see mõjutab kogu organismi energia süsteeme. See harjutus venitab, tugevdab naba punkti ning üldiselt kõhtu. Samuti puhastab verd ja tugevdab üldiselt meie närvisüsteemi.

Lama sirgelt selili, pane kannad kokku, siruta jalad ja varbad välja ning tõsta sirged jalad u. 10-15cm maast lahti. Tõsta pea jalgadega samale kõrgusele ja vaata oma varbaid. Siruta ja suuna ka oma väljasitutatud sõrmedega käed külgedele varvaste poole ning alusta tulehigamist.

Jätka harjutust 1-3 minuti jooksul

Lõpetamiseks hinga sisse ja hoia hetkeks hinge. Hinga välja ja lõdvestu

Pildi allikas Kundalini Mobiili äpp

Sitali hingamine - Sitali pranayam


Sitali pranayam rahustab ja jahutab selga neljanda, viienda ja kuuenda selgroolüli piirkonnas, mis omakorda reguleerib seksuaal- ja seedimise energiat. Kui teha seda harjutust regulaarselt, hoiab see noorena keha ja vaimu. Keel võib harjutuse alguses anda mõru maitse signaale, kuid muutub hingamise jätkamisel magusaks. Istu lihtsas asendis, sirge seljaga. Rulli oma keel torusse, laiendada seda veidi ning lükka pisut suust välja. Hinga sügavalt ja sujuvalt sisse läbi oma keele ja suu. Välja hinga läbi nina.

Jätka harjutust 5 minutit

Lõpetamiseks hinga sisse, hoia hetkeks hinge, ja tõmba keel suhu. Hinga välja ja lõdvestu. Korda veel harjutust kaks korda 5-minutilise perioodi jooksul.

Pildi allikas Kundalini Mobiili äpp

Tule hingamine - Breath of Fire


See on üks kundalini jooga sammas, mis mängib olulist rolli väga paljudes seedimist mõjututavates kriyades(harjutuste seeriates). Kiire hingamise kasutamine tugevdab diafragmat, toob tasakaalu kõigile seedeelunditele ja stimuleerib väljutamist. See harjutus töötab meie diafragma, söögitoru, mao ja soolestikuga. Kõik need elundid on lähestikku ja tihedalt seotud seedimise protsessiga

Istu lihtsas asendis, mõlema käed põlvedel Gyan Mudras (nimetissõrm ja pöial kos, teised sõrmed sirged). Sule oma silmad ja keskendu kulmude piirkonnale nn. kolmandale silmale. Alustada kiiret ja rütmilist hingamist läbi nina, hoia suu suletud, umbes 2-3 tsüklit sekundis.Et kiirelt ja võimsalt hingata, suru õhk läbi nina, tõmmates oma naba sisse selgroo poole. Väljahingamiseks lõdvesta lihtsalt kõhulihased. Sisse ja välja hingamine hoia võrdse pikkusega, rinnak lõdvestunud ja veidi tõstetud.

Jätka harjutust 1-3 minutit. Võid harjutuse sooritust pikendada kuni 10 minutini.

Pildi allikas Kundalini Mobiili äpp

" lihtsat sammu sisemise tasakaaluni"

Vaata kuidas tuua oma päeva rohkem rahu ja tasakaalu! Praktilised tarkused ning nipid kuidas olla tasakaalukam ning õnnelikum iga päev. Info põnevast kursusest, mis kõike seda sulle pakub, koos joogaharjutusega mis mõjub unele suurepäraselt.
Sisesta oma e-post ning vaata kohe järgi, kuidas ise oma elu muuta ilusamaks ja iga päev paremaks.

Joogastuudio