7 jooga asendit, mis põletavad kaloreid

7 JOOGA ASENDIT MIS PÕLETAVAD KALOREID

Paljude inimeste arvates on jooga pigem rahulik tegevus, mida ei seostata kalorite põletamisega. Tundub just kui iseenesest mõistetavana, et mantrate loitsimine, venitamine ja mediteerimine ei kuluta pea üldse energiat, seega ei põleta ka rasva.


Tegelikkuses on joogas vajalikud tugevus, painduvus, tasakaal ja vastupidavus võrdsetes osades. Ja kuigi see näib olevat enamalt istuv spordiala, kulutab inimene joogatunnis ikkagi keskmiselt 180 kuni 600 kalorit/tunnis. Sellise suure vahemiku tingivad paljuski väga erineva eesmärgiga harjutused. Kui aga soovid meelte tasakaalustamisele lisaks kulutada ka suurema hulga kaloreid siis on järgmised joogaharjutused väga efektiivsed.

Planking - Plank, Phalakasana


See oleks justkui klassika. Sinu võitlus gravitatsiooniga pingutab pea kõiki sinu lihaseid ja sellest tulenevalt põletad "meeltus" koguses kaloreid väga lühikese aja jooksul. Energiakulu saad lihtsasti veelgi suurendaada tõstes ühe või teise jala maast lahti. Ja loomulikult, mida kauem seisad - 30 sekundist kuni 5 minutini - asendis seda rohkem kaloreid kulutad.

Pildi allikas shuttestock

Tooliasend - Chair, Utkatasana


Tooliharjutus kasutab taaskord erinevaid lihaseid kuid eelkõige sinu keha kõige suuremaid lihaseid. Taaskord on energiakulu suur ja kalorid kaovad nagu imeväel. Lihtne ja turvaline harjutus mida kasutada oma joogapraktikas soojendusena.

Pildi allikas shuttestock

Madal planking - Four-Limbed Staff Pose, Chaturanga


See on põhimõtteliselt kätekõverduste alumine asend, Kui seda teha õigesti siis taaskord on töös ehk pigutatud enamus lihasgruppidest. See on harjutus mille sooritamiseks e. hoidmiseks ei ole vaja ainult lihasgruppide tööd vaid ka kordinatsiooni ja teadlikkust.

Pildi allikas shuttestock

Ratta asend - Wheel, Chakrasana


Ratta asend on väga suurt pingutust nõudev ja üks nendest harjutustest mis vajab kindlasti korralikku eelsoojendust. Selle sooritamine vajab täielikku keskendumist oma rinnakule ja üldisele tasakaalule. Harjutuses pingutad sa oma käte, jala ja tuhara lihaseid ning venitad rinnakut.

Pildi allikas shuttestock

Kõrge rinnak - High lunge, Utthita Ashwa Sanchalanasana


Oled seda asendit näinud ja kogenud paljudes jooga harjutuste seeriates. Taaskord harjutus mis kasutab enamust meie lihasgruppidest. Seamuti on see väga hea venitusharjutus. Kui seda teha õigesti, siis vajab see head tasakaaluhoidmist, mis omakorda kulutab veelgi enam energiat.

Pildi allikas shuttestock

Päikese tervitus - Sun salutations, Surya Namaskara


See on üks minu lemmikuid, kaksteist erinevat harjutust ühes. See aktiviseerib ja mõjub hästi meie kardiovaskulaarsüsteemile(südame veresoondkonnale). See harjutus kasutab kombineeritult erinevaid meie lihasgruppe ning treenib ja tasakaalustab ka meie hingamist. Sissehingates laiendame oma veresoondkonda ja väljahingates tõmbub see taas kokku. Samuti tugevdab see harjutus meie kopse ja rikkastab verd hapnikuga.

Pildi allikas shuttestock

HOMMIKUNE JOOGA HARJUTUS

Lühike ja mõnus kriya (ligikaudne aeg soorituseks 22 minutit)

Harjutus mis paneb energiad kehas mõnusalt liikuma ning mõjub selja tervisele suurepäraselt.Proovi kuidas hommikune jooga sinu keha mõjutab. Lae alla joogaharjutus ja hommikujooga proovitunni pilet.