Õige hingamine, joogide täis hingamine

ÕIGE HINGAMINE, SELLEST SAAB ALGUSE TERVE, RÕÕMUS ELU!


“Hingamine see on elu ja elu see on hingamine”. Neid ei saa mitte kuidagi üksteisest eraldada, need on omavahel nii seotud, et üks ei eksisteeri ilma teiseta.

Oled sa kunagi üldse mõelnud selliselt: “See on minu elu hingamine, hoian ja hoolitsen selle eest teadlikult ning kogu aeg”. Tavaliselt me isegi ei märka, et oleme jätnud nii olulise asja nagu hingamine sootuks tähelepanuta. Arvame, et see on midagi, mis toimub automaatselt, ega vaja üldse meie teadlikku tähelepanu. Muretseme igapäevaselt kõige muu pärast, aga unustame pöörata tähelepanu millelegi, mis kingib sõna otses mõttes meile elu. Samas teame ka, et hetkel mil enam ei hinga, lahkume siit kehast või siis siit ilmast. Hingamine on meie keha esimene vajadus, aga tavaliselt pole meil sellega tegelemiseks oskusi ega aega. Meile õpetatakse palju keerulisi asju, aga mitte teadlikku hingamist. Ihaldame endale kõike muud peale hingamise, mille unustame sootuks, kui palume mõttes jumalalt autot, maja või kingi. Ometi on meie kõigi esimene ja suurim soov järgmine hingetõmme. Kummaline, kas pole?


Oma hingamist saame vaid meie ise muuta. Lihtsalt hinga teadlikult sisse nii aeglaselt ja sügavalt kui saad ja välja nii kaua ja palju õhku, kui võimalik. Saame seda teha teadlikult iga päev ning kogu aeg. Selleks ei ole vaja ühtegi abivahendit, ei ole vaja valida aega ega kohta. Sellist hingamist nimetatakse ka mehaaniliseks hingamiseks. Hingamiseks, mida kontrollib meie teadlik meel, mitte meie alateadvuse või emotsioonide tekitatud automatism. Hingamisest sõltub, milline meie elu on, kui palju meis on “praana” jõudu. See milline on maailm sinu sees ja sinu ümber, sõltub samuti sellest, kui palju päeva jooksul teadlikult hingad.


Meel peatub automaatselt hetkel, mil hakkame teadlikult hingama ja pöörame tähelepanu hingamisele. Meel ja teadlikkus lihtsalt ei saa enam olla kuskil mujal kui hingamise juures. See on kohe kohal ja teatab: “Jah, kuulan sind!”, muul ajal aga ütleb: ”Hei ori, teed mis ma sulle ütlen!”. Kohe kui hakkame hingama teadlikult ja kindla rütmiga, peab meel peatama kõik muu ning olema kohal. Harjuta seda igapäevaselt mõnda aega ja märkad, kuidas sinu meel sinuga koostööd teeb, ega lase enam kõigel end eksitada või teelt kõrvale kanda.


Joogat tehes ja mediteerides hingame alati mehaaniliselt. 31 minutit teadlikku ehk mehaanilist hingamist võib anda parema tervise, kui meil kunagi varem on olnud. Võib anda tugeva tahtejõu või vastuse igale küsimusele, vastuse, mida me täna ettegi ei kujuta. Lihtsalt sellepärast, et hingates me elame ja ilma selleta hukkume. Seega naudi teadlikult igat hingetõmmet. Lisaks kohalolule treenid teadliku hingamisega ka intuitsiooni. Õpid kontrollima teadlikult elu kõige olulisemat allikat, hingamist ning koos sellega kõike, mis sinu elus toimub või mida selles koged.


Ainult teadlik hingamine “pranayam” annab meile teadlikkuse ning ühenduse iseendaga. Just sellepärast seda joogas tehaksegi! Olla teadlik ning ühenduses nii enda kui meid ümbritseva universaalse teadlikkusega. Loomulikult võid jätkata ka automaatset hingamist, aga siis elab ka sinu elu edasi automaatselt ning selle tulemus ei pruugi vastata sinu ootustele.


11 minutit teadliklu hingamist päevas suurendab meie teadvelolekut ja üldist vitaalsust rohkem kui 40%. Ükski kaasaegse meditsiini poolt leiutatud ravim ega mõni muu harjutus ei anna võrreldavat tulemust. 11 minutit teadlikku väga sügavat ning pikka hingamist teeb midagi, mida imed ikka tavaliselt teevad - teeb elu imeliseks, sest teadlik hingamine on õnneliku ja teadliku elu alus.


Igaüks, kes hingab oma ööpäevast 2 1/2 tundi teadlikult, saab osaks universaalsest teadlikkusest ja tarkusest. Lihtsalt hingates vaid 1/10 ööpäevast teadlikult saame osaks universumi suuremast ning külluslikust plaanist. Olles autopiloodil, aga võitleme oma elu ning tühiste “pennide” pärast - kes, kellele, mida ütles ning miks, miks mina, miks see, miks, aga kui…poleks või oleks jne.


Kui sa ei suuda kontrollida hingamist, lihtsalt teadlikku hingamist, miks sa arvad, et suudad kontrollida oma elu teisi aspekte? Kontrollida soove, unistusi või üldse olla teadlik oma tõelistest soovidest?


Olles teadlik oma hingamisest ning hingates teadlikult, tähendabki kontrollida elu! Olla sõna otses mõttes ühenduses iseenda sisemise ja end ümbritseva maailmaga ning nautida kõiki rikkusi, mida elu meile ise pakub. Olla terve, rõõmus, õnnelik ning jagada seda kõike ka teistega.


Joogi ja Kundalini jooga õpetajana saan aidata sul seda märgata, aga ei saa sinu eest hingata. Hingamise olulisuse avastamine, harjutused teadlikuks hingamiseks ning sellest tulenevad kogemised pead ise ära tegema ja avastama.


Ainult sina saad olla teadlik enda hingamisest ja kontrollida oma elu!

Toredat kogemist ning teadliku hingamist!

PROOVI JÄRELE

Proovi lihtsat joogaharjutust, mis annab elule värskemat perspektiivi!

Üks võimsamaid meditatsioone vähemalt 20 erinevas joogapraktikas s.h. ka kundalini joogas. See on üheaegselt väga lihtne ja väga raske, kuid võimas joogapraktika, mis mõiutab tugevasti meie identiteeti. Aitab läbida mistahes mentaalsed blokeeringuid, takistused ning annab praktiseeriale uue alguse ning värske ja uudse perspektiivi.