MIKS MEHED PELGAVAD JOOGAT PROOVIDA, KUID SIISKI PEAKSID.

Enamusel meist on mingi isiklik teadmine või arvamus joogast. Meie kulutuuriruumis soovitatakse joogat tervisliku või sportliku praktikana pigem naistele kui meestele. Samuti on tõsiasi, et mehed pole eriti altid oma tavapäraseid rutiine ja treenimise harjumusi muutma. Jäädakse umbusklikuks isegi siis, kui mõni lähedane tuttav või sõber juba joogat praktiseerib. Seepärast kohtabki joogatundides pigem naisi kui mehi.


Ometi on joogaga tegelemine teekond, mis esitab väljakutse meile kui tervikule sõltumata soost. Regulaarne joogaga tegelemine suurendab kõigi füüsilist vastupidavust, vaimset meelekindlust ja tahtejõudu. Mida kauem joogaga tegeleda ning mõista selle filosoofiat, seda enam sellest kasu tekib.


Olukorral, et mehi joogatunnis harvem kohtab kui naisi, on oma osa ka järgnevatel müütidel. Nende uskumise võiksime lõpetada või lõpetada vähemasti enne kui oleme ise proovinud.


Jooga on feminiinne ehk naiselik tegevus, millel pole mehelikkusega mingit pistmist. Kaasaegses lääne meedias on jooga tõesti enamalt suunatud naistele. Artiklid ilmuvad naistele suunatud väljaannetes, taustaks pildid suurepärases vormis ja väga painduvatest naistest. See on aga kallutatud ja poolik kajastus. Kui vaadata ajas tagasi, näeme, et aastatuhandete jooksul on joogat õpetanud ja mõjutanud selle loomisest saati isegi rohkem mehed kui naised. Jooga põhineb tasakaalul, sealhulgas ka meheliku ja naiseliku energia tasakaalul. Leidub hulgaliselt mehi, kes on vaatamata kallutatud meediale näinud kaugemale, mõistnud jooga tegelikku olemust ning selle ka edukalt oma ellu integreerinud. Mõned näited maailmakuulsatest meestest ,kes usuvad joogasse ning tegelevad sellega igapäevaselt - Tom Brady, Lebron James, Russel Brand, Colin Farrell, Sting, Russell Wilson.


Joogas pole tõsiseid harjutusi. Joogaharjutused on liiga kerged, nende sooritamine ei too kaasa higist särki ega kiirenenud pulssi, seega pole jooga tõsine treening. See seisukoht on eriti levinud just meeste hulgas. Ometi teavad kõik, kes on vähegi kokku puutunud idamaadest pärit õpetustega, et ka näiliselt kergetest harjutustest koosnevad tegevused võivad olla füüsiliselt vägagi koormavad ning energiakulukad. Jooga aitab tugevdada kõiki meie lihagruppe. Nagu mistahes muugi tegevustega, peab lihtsalt teadma millal ja mida teha, et enda soovitud tulemusteni jõuda. Joogat saab ja võib alati kombineerida teiste tegevustega (näiteks Lebron James).


Jooga läheb vastuollu minu uskumustega. See, et jooga on seaotud mingi religiooniga on taaskord müüt. Tõsi, jooga iseenesest seisab uskumustel aga eelkõige uskumustel iseendasse ning meie isiklikku arengusse. Kuigi see õpetus tuleb kultuuriruumist, kus selle harrastajad on pigem budistlikku usku, ei tähenda et me peaksime automaatselt omaks võtma sealse usu põhimõtted. Jooga on viis tasakaalustada keha ja meeli, see aitab keskenduda läbi lihtsate keskendumis-, hingamis- ja venitusharjutuste.


Ma pole piisavalt painduv. Joogid ei võta mõõtu, kui palju keegi paindub. Selles harrastuses puudub üldse võistlusmoment, kui muidugi välja arvata igaühe enda meelte loodud võistlus või soov saavutada tulemusi. Jooga on lihtsalt teekond, see on alustamine kuskilt, kus praegusel momendil oleme ning kasvamine igas järgnevas hetkes. Joogatund ei ole koht, kus ennast ära nikastada suures soovis varvastest kinni võtta. Võib lihtsalt alustada ja kui harrastada joogat 3-4 korda nädalas, märkad peagi rõõmuga, kuidas edened.


Ma lihtsalt ei sobitu või siis ei sulandu seltskonda. Sobimine on meeleline konstruktsioon, millel ei ole mingit seost meie tegelike soovidega. Tihti püüame meeldida kõigile peale iseenda. Teistele meeldimise asemel võiksime hoopis kuulata ennast ning tegeleda sellega, mis meeldib või huvi pakub.



Kuidas siis sellistest müütidest üle olla ning lubada endal avastada?


Alustada võib ise uurides või proovida online tunde internetis. See on kiireim ja lihtsaim viis alustamiseks. Internetiavarused on täis erinevate joogastiilide õpetusi. Ole vaid mees ja katseta! Pärast mõnda katsetust, märkad kuidas eelpool nimetatud müüdid hakkavad iseenesest pragunema.


Otsi keegi, kes joogaga tegeleb ehk leia endale mentor. Joogainimesed on lahked ning sõbralikud, nad ei anna kellelegi hinnangut vaid keskenduvad aitamisele. Seepärast võid pöörduda esimese vastutuleva joogi poole. Juhuseid pole, kui õpilane on valmis, siis ilmub ka õpetaja. Joogid usuvad ka, et õpetaja saab meid viia tarkuse ukseni, kuid sisse peame ikkagi ise astuma. Samas võib mõelda sellest ka nii, et see on lihtsalt tavalise eratreeneri leidmine.


Leia sõber kellega koos katsetada midagi uut! Sõbraga on alati lõbusam ning julgem seiklustele vastu astuda.


Leia lähim jooga algajate kursus! See on koht, kus ka naised on algajad. Või siis õigemini kõik on selle tee alguses.



Pea meeles jooga on teekond, see on isiklik kogemine ning teekond, kus sinu sugu ei määra tulemust. Kõik inimesed peavad seda kuskilt alustama ja kuidagi. Keegi pole kohe valmis ega teistest parem. Osad on teel kooos joogaga ja osad ilma ning kõik jõuavad kohale. Sina saad ise otsustada, millal ja kuhu soovid jõuda.



Rõõmsat ja mõnusat katsetamist!

PROOVI JÄRELE

Lihtne joogaharjutus mis rahustab meele vaid 3 minutiga!

Aitab meie meelel väga kiirelt rahuneda juba esimesel korral proovides. Selle harjutuse regulaarne praktiseerimine aga rahustab ka kõige rahutuma meele vaid 3 minutiga ning mõjub kiiresti ka keerulistes situatsioonides.