Jooga harjutus

SÜDAME AVAMISEKS KASUTA KUNDALINI ENERGIAT - OMA SISEMIST TULD

Kundalini jooga praktiseerimise juures on üks ilusamaid asju see, et läbi enesearengu loome ja toome me maailma teadlikkust ja valgust juurde. Arendades igapäevaselt eneses suuremat rahu ja armastust, asendame ka maailmas hirmu ja viha kõrgemate ning positiivsemate energiatega. Just kui süütaksime igal hommikul eneses lambi, et tuua päeva ja maailma säravat valgust. Iga tasakaalus, rahus ning armastuses elav inimene muudab ka planeeti tasakaalukamaks, rõõmsamaks ning paremaks paigakas. Igaüks meist saab olla püsivalt rõõmus ning särav täht, kes valgustab kõiki teisi enda ümber. Sellise sisemise valguse süütamiseks saad kasutada erinevaid Kundalini jooga harjutusi. Näiteks järgnev jooga harjutuste seeria aitab suurepäraselt suunata meie sisemist tule energiat südamesse.

Joogaharjutus e. kriya päikesepõimikule: "Ärata enese tuum"

Harjutus 1. Lama selili ning tõsta oma vasak jalg sirgelt 90 kraadise nurga all ülesse. Hoia jalg põlvest sirge ja jalatald ning varbad samuti. Tõsta käed ning võta kinni oma vasaku jala varvastest. Kui sa nendeni ei ulatu nii, et jalg jääks täiesti sirgeks, siis võta kinni jalast nii kaugelt kui sina ulatud. Tee tule hingamist. Selleks hinga välja läbi nina, tõmmates oma naba sisse ja kergelt ülesse ning sisse hingates lõdvesta naba. Keskendu ainult välja hingamisele. Jätka seda harjutust 1 minuti jooksul. Seejärel alusta mantra "HAR" loitsimist. Loitsides jälgi, et sinu naba oleks sellesse kerge pumpamisega kaasatud ning diafragma lõdvestunud. Jätka harjutust 3-5 minutit.


Harjutus 2. Korda sama harjutust parema jalaga.


Harjutus 3. Istu maas sirged jalad enda ees. Jälgi, et jalad oleksid koos ning põlved vastu maad. Võta kinni oma varvastest, hoides jalad ja selg sirged. Alusta välja hingates enda painutamist alla ja sisse hingates liigu üles tagasi. Jälgi, et painutus toimuks sinu puusadest ning jalad ja selg püsiksid ka painutuse ajal sirged. Iga painutuse ajal loitsi mõttes mantrat "HAR". Jätka harjutust 1-2 minutit. Seejärel jätka veel harjutust 1-2 minutit, loitsides iga kord üles jõudes häälega mantrat "HAR".


Peale igat harjutust hinga sügavalt sisse, peata hetkeks hingamine, hoides õhku endas ning lõdvestu õrnalt oma nabapunkti sisse tõmmates. Lõdvestades ka oma alaselga esimese ja teise tšakra piirkonnas. Seejärel hinga välja ja uuesti sisse ning tunneta oma naba ning juurelukku pigutades, kuidas energia liigub ülesse sinu südame piirkonda.


Võid vabalt aegapisi pikendada iga harjutuse aega 5-11 minutini. Peale iga harjutust aitavad lukud tuua rohkem ja rohkem energiat sinu südamesse. Samuti võid proovida ka nii, et teed iga harjutust 1-3 minutit ja kordad siis tervet harjutust peale kerget puhkust uuesti. Selline harjutuse kordamine ning lukkude kasutamine on väga efektiivne ning peale teist seeriat võid kogeda väga tugevat naudingut sügavast lõõgastusest.

Teekond enesesse käib läbi oskuse näha ning talitseda oma sisemist viha. Selleks, et oma sisemist tuld mitte raisata pettumuse ning viha energiatele, saame Kundalini jooga abil seda energiat suunata oma südame avamiseks oma enda unistuste kirglikuks realiseerimiseks. Isegi kui aega kipub nappima või alustamine tundub võimatu, saad kasutada lihtsat meditatiivset Kundalini jooga meditatsiooni.

Lihtne meditatsioon "Tõuse ja mine"


Järgnevat meditatsiooni on hea kasutada hetkedel, kus vajad jõudu ja kiiret starti tegemaks asju, mis peavad saama tehtud.

Lama lõdvestunult selili, käed külgedel ja peopead ülespoole. Pumpa oma naba, tõmmates õrnalt naba sisse ja taas vabastades. Kohe kui oled nabale rütmi leidnud, alusta mantra "HAR" loitsimist, pumbates iga HAR-i loitsimisel oma naba ning hoides oma keeleotsa loitsimisel aktiivsena. Liiguta naba ja aktiveeri juurelukku nii, et aktiviseruks kogu sinu selg. Jätka harjutust 5, 11 või 15 minutit. Selga ja nabapunkti aktiveerides saad energiat, mida vajad selleks, et vajalikud asjad saaksid tehtud.

Kiire südamekeskuse avamise meditatsioon


Järgnevat harjutust on taaskord väga hea kasutada oma tuleenergia taltsutamiseks ja suunamiseks või muundamiseks. Harjutus tõstab sinu energiate sagedust ning suunab energia südamesse.

Harjutus 1. Leia tasakaal kükitades "Varese asendis" jalatallad üleni vastu maad. Võid olla ka lihtsas asendis või seista püsti. Tõsta üks käsi sirgelt üles pea kohale ja teine 90 kraadi all otse enda ette. Alusta tugeva hingamisega käte vahetamist ehk üles alla liikumist. Jätka harjutust 1-2 minutit.


Harjutus 2. Istu lihtsas asendis ja too mõlemad käed oma rinnale südame keskusse. Mine kaasa oma rinna liikumise ja hingamisega. Tunneta oma keha ning südame võnkeid ja koonda tähelepanu tunnetele südames. Jätka harjutust 3-11 minutit.


Harjutus 3. Alusta naba rütmilist pumpamist, tõmmates naba õrnalt sisse ja seejärel taas vabastades. Kohe kui oled leidnud rütmi, alusta mantra "HAR" loitsimist. Jälgi taas oma keeleotsa ning selle aktiivset liikumist, keskendu samaaegselt ka nabale. Keskendudes naba liikumisele, alaseljale ja juurelukule aktiveerid kogu selga. Püüa tunnetada "H" heli oma südames. Kannatlikult ja vaikselt integreeri kõik see üheks tervikuks ning tunneta energiat südames. Jätka harjutust 5, 11 või 15 minutit. Tunne kuidas tugev tuleenergia muundub sinu südames mõnusaks soojaks armastuse energiaks.

Lõõgastu pikalt ning mõnusalt, lamades selili ning hoides käsi oma südamel.

Kundalini joogaharjutus  "Shabad kriya"

Harjutus mis mõjub meie unele suurepäraselt ja mida on lihtne kodus proovida. Lae see alla ning proovi kuidas vaid 15 minutine joogaharjutus ka sinu und mõjutab.