Jooga Tallinnas

AEG MÕTETE AVASTAMISEKS PEITUB MEIE ENESE MÕTETES


Igapäevasest kiirustamisest ja ümbritsevate inimeste üldisest rahulolematusest saab alguse stress, mis ei püsi kaua purgis. Selle esmaste tunnuste tähelepanuta jätmisele või koguni nende ignoreerimisele võib järgneda depressioon.


Moodsa maailma varjatud haiguse diagnoosimisele me ise aega ei kulutata ning ravimise asemel tegeleb kaasaegne meditsiin rohkem selle tagajärgede varjamise kui põhjuste leidmisega. Moodsad spordiklubid on täis inimesi, aga ikka on apteegi sabad pikemad kui kunagi varem ning apteegid on muutumas toidupoodidega äravahetamiseni sarnaseks.


Ümbritsev maailm nõuab pidevalt kiirenevas tempos meilt oma ja nii ei jäägi muud üle kui "teadlikult" otsustada kiirete abivahendite kasuks ning lükata iseenda tegelik maailm ja soovid homsesse. Homsesse, mille ootamise lootuses me ennast jooksutame nagu oravad rattas kuni kiirest jalutuskäigust või mõnusast metsajooksust värskes õhus saab kärarikka ning kunstliku õhuga jooksulinditrenn. Inimhiirena lippame sellel lindil märkamata lõppematu probleemi tegelikku olemust.


Seda, et kehale lisaks vajab toitu ning hoolt ka meie vaim, ei taha me kuidagi kogemusena eelmistest põlvedest kaasa võtta. Märkamatult on kogu selline tarkus unustusse vajunud ega liigu kogemusena põlvest põlve edasi. Ometi käime otsimas tõde ning valgustumist kaugete maade ja mägede tagant. Otsime iidoleid ja püüame leida endale sobivat guru, kedagi, kes tõe jooksulindist villi joostud jalgade ette kannaks. Vaatamata infoküllusele ei paista aga segastel aegadel lõppu ja farmaatsitehaste kasumid kasvavad rööprähklemise kiirus ruudus.


Ka joogatarkuste tee sinu või minuni on pikk ning selle tõeks kuulutamine ilma iskliku kogemiseta oleks sama tobe, kui toidu peale vaadates otsustada selle maitse või siis lilledele vaatamata nende ilu üle. Selle üle tasub mõtiskleda ning vaadelda ümbritsevat elu ja selle kulgu. Lihtsalt võtta hetk oma päevast, et märgata asju, mis on kogu aeg olemas ning tunduvad ajatud. Sinu ainuke teadlik hetk ongi just praegu ja sina ise oledki selle tõelisuse tunnistaja. Ainult 1 minut teadlikku aega igas päevas muudab sinu elu tundmatuseni ja sa ei ole enam kunagi endine. Võid proovida veel aimata, mida 5 minutit võib teha?


Pole vaja ühtegi muud iidset tehnikat, kui lihtsalt otsus - "võtan endale aega". Ja siis hakkavad asjad juhtuma. Kohe võib olla mitte lihtsalt ja iseenesest, kuid siiski juhtuma. Saad alati ise kaasa aidata, pannes moodsa elu leiutised neid hetki teenima. Häälestades need endale meelde tuletama oma enda elu. Esialgu vaata ringi, vaata neid samu asju, mis kogu aeg olemas on - põõsast koduukse kõrval, kodulähedast merd, järve või jõge. Uskuge, isegi kui nad on kogu aeg olemas, on nad alati erilised ja erinevad sellest, kuidas neid mäletate.


Peagi märkad, kuidas peale põõsaste hakkavad silma ka omaenese mõtted ning tunded. Ka need pole enam sarnased. Iga mõte ja sellele järgnev tunne on eriline. Ning siis läheb veel põnevamaks. Ühtäkki ei vaja sa enam aega oma enese mõtete avastamiseks vaid aeg ongi sinu mõtetes eneses.Kui sul on küsimusi või soovid lisainfot, siis võta julgesti ühendust. Kui aga soovid katsetada koos teistega, siis tule joogatundi!


MEDITATIIVNE JOOGA HARJUTUS - "Boojung Kriya"

Lühike meditatsioon (ligikaudne aeg soorituseks alates 11 minutist)

Harjutus annab meie närvidele tugevad standardid, tugevdab ühte olulisemat märvisüsteemikanalit - shushmana naad-i ning vähendab harjumust olukordi ise keeruliseks mõelda. Lae alla joogaharjutus ja tasuta jooga proovitunni pilet.