Joogaharjutus unele - Kundalini jooga

KUNDALINI JOOGA MEDITATSIOON, MIS TOOB PAREMA UNE

Jogy Bahajan poolt õpetatud Shabad Kriya on meditatioon, mis aitab meil paremini uinuda, toob sügavama ja parema une ning suurema armastuse.


Parim aeg seda joogaharjutust teha on õhtul vahetult enne magama minekut. Kui aga soovid, siis võid teha seda ka päeval. Jogy Bahajan on öelnud, et kui seda praktiseerida regulaarselt muutub uni sügavaks ja lõõgastavaks. Mõne kuu möödudes võtab hingamine uneajal automaatselt omaks selle mantra rütmi. Ärkvelolek mutub tundlikumaks, töötad efektiivsemalt, armastad avatumalt ning seisad katsumustele paremini vastu.

Selle mantra rütm on meie meeltele nii meeldiv, et võid ka päeval võtta automaatselt selle hingamisrütmi oma tegemistesse kaasa.

Selles harjutuse reguleeritakse hingamist 22 taktiga. Numeroloogias on number 11 lõpmatuse number ning 22 mentaalse maailma valitsemise number. Selline 22 osaline hingamine annab meie meeltele jõudu tajuda maailma oma lõpmatuses.

See on suurepärane joogaharjutus, millel on palju positiivseid mõjusid. Harjutus annab sulle positiivse meele ning sära, mis omakorda annab sulle kannatlikkust. Kannatlikkus aga on tõelisesle armastuse olulisim osa. Armunu või armastaja andestab ju tingimusteta, just nagu päike, kes annab kõigile valgust.

Asend: Istu sirge seljaga sulle sobivas, mugavas ja lihtsas asendis. Pane peopesad ülespoole pööratuna sülle parem vasaku peopesa peale. Pöidlad on koos ja osundavad sinust eemale.


Silmad: Keskendu oma ninaotsale ja sule simad 9/10.


Hingamine ja mantra: Hinga sisse neljas võrdses osas ja korda mõttes mantrat Sa-Ta-Na-Ma. Hoia hinge sees ja korda mantrat neli korda (16 takti). HInga välja 2 võrdses osas korrates mõttes mantrat Wahe Guru.


Aeg: Jätka harjutust 15 to 62 minutit.

Harjutuse allikas: "Teachings of Yogi Bhajan"

Kundalini joogaharjutus  "Shabad kriya"

Harjutus mis mõjub meie unele suurepäraselt ja mida on lihtne kodus proovida. Lae see alla ning proovi kuidas vaid 15 minutine joogaharjutus ka sinu und mõjutab.